Nadmierna konsumpcja przyczynia się do niszczenia środowiska naturalnego i wyczerpywania jego naturalnych zasobów. Zużywamy coraz więcej nieodnawialnych dóbr naszej planety takich jak lasy, woda, minerały i surowce. Co gorsza okazuje się, że jedynie 1 % zakupów po pół roku zostaje dłużej a naszych domach. Reszta trafia do kosza na odpady.

Często zapominamy jak wiele w skali globalnej mogą zmienić drobne, codzienne proste zachowania. Musimy zdawać sobie sprawę, że nasze działania w tym odpady jakie produkujemy, mają wpływ na stan środowiska naturalnego. Dbałość o środowisko to tak naprawdę troska o nas samych, a od naszych decyzji zależy przyszłość pokoleń.

Dlatego tak ważne są działania ekologiczne, które przekazujemy naszym dzieciom od młodych lat. Działania ekologiczne nie powinny być tylko modą, ale naturalnym stylem życia każdego człowieka. Zrozumienie problemów środowiskowych to pierwszy krok ku lepszej przyszłości. A ta w głównej mierze zależeć będzie od najmłodszych. To oni już niedługo staną się decyzyjnymi dorosłymi, mającymi głos w kwestiach ochrony przyrody.

Wszyscy wiemy jak wielki wpływ na czystość środowiska ma segregacja odpadów, a my jako firma zajmująca się  między innymi odbiorem odpadów, postanowiliśmy zaangażować aktorów teatru Kamienica do współpracy przy powstaniu książeczki dla dzieci oraz przedstawienia, które w zabawny, ale też edukacyjny sposób ten aspekt przedstawia.

Dzięki współpracy z Prezydentem Miasta Pruszkowa Pawłem Makuchem i Miejskim Ośrodkiem Kultury KAMYK 30 pażdziernika rozpoczęliśmy cykl przedstawień ekologicznych dla wszystkich szkół podstawowych w Pruszkowie.  Przedstawienia będą odbywały się raz w miesiącu. Uczniowie najmłodszych klas pruszkowskich Szkół Podstawowych zostali zaproszeni do udziału w tych niezwykle pouczających wydarzeniach. Bohaterowie spektaklu: Szczurek Jurek, Mucha Śmieciucha, Karaluch i Gąsienica w zabawny i przystępny sposób przekazują cenne informacje z zakresu ekologii.

Śmiecio Eko Baja to wspaniałe, familijna książka i przedstawienie z piosenkami, dla dzieci dużych i małych, rodziców i dziadków. Wesoła i dynamiczna opowieść o perypetiach Szczurka Jurka, Muchy Śmieciuchy, Karalucha i Gąsienicy, którzy na co dzień zamieszkują wysypisko śmieci i z ekologią im nie po drodze. Kto i dlaczego spróbuje się   nawrócić na ekologiczne życie, dowiecie się oglądając to przedstawienie. Efektowna, rozbudowana scenografia i rewelacyjne kostiumy w połączeniu z humorystycznym, nietuzinkowym spojrzeniem na zagadnienia ekologiczne poprzez zabawę, zachęcą dzieci do propagowania odpowiednich nawyków i kształtowania postaw ekologicznych. Bajka została napisana wierszem, w mistrzowski wprost sposób, przez genialnego twórcę licznych bajek i wierszowanych przedstawień teatralnych Jarosława Gmitrzuka. Przedstawienie jest dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym oraz uczniom ze szkół podstawowych z klas 0-3 ale polecamy je wszystkim, niezależnie od wieku, aby utrwalać i ugruntować wiedzę o ekologii, która przecież dotyczy nas wszystkich.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony po więcej informacji: www.mzo.pl

Udostępnij wiadomość